Expirat - SEFA DE PRODUCTIE

Anunţul nu mai este valabil

Atelier Crystal-Fashion® angajeaza Sefa de productie in Cluj-Napoca

Responsabilitati:

-Preluarea zilnica a comenzilor noi intrate

-verificarea stocului intern

-stabilirea termenelor de livrare pentru fiecare comanda

-organizarea productiei si a departamentelor

-pregatirea elementelor din care se compune bijuteria

-intocmirea fisei de productie

-introducerea elementelor in productie pentru 5 departamente

-strangerea semifabricatelor spre asamblare

-strangerea produselor finite spre curatare si impachetare

Program 8 ore (8-16.30) (30 minute pauza de masa)

respectarea programului de lucru

Locatie atelier: dupa Muzeul de apa, la pensiunea MATIS (la intrarea in Floresti)

Posibilitate de avansare profesionala si de afirmare

-Experienta constituie un avantaj dar ambitia si dorinta de munca duc la rezultate exceptionale

-Salariul de baza este negociabil, si se renegociaza periodic

-Perioada de proba (aprox 1 luna pana se insusesc tehnicile de baza se plateste cu 1.400 Lei)

-Castigul lunar intre 1.700- 2.200 Lei

Cerinte:

-          maxima seriozitate

-          caracter de lider

-          spirit de echipa

-          organizatoare innascuta

-          atentie distributiva

-          rezistenta la stres

-          buna cominicativitate , relationare buna cu departamentele

-          recunoasterea si identificarea rapida al diferitelor forme, taiaturi de cristale si produse finite.

-          rabdare la munca migaloasa

-          placere pentru lucru manual, pasiune pentru cristale

-          perfectionism pentru detalii

-          vedere si precizie buna la maini

-          mod de lucru responsabil cu materialele pretioase

-          a se regasi in orice situatie, improvizare la nevoie

-          executarea si punerea in productie a comenzilor in timp util

-          mentinerea curateniei in atelier

-          placere pentru creatii noi (inventivitate & creativitate)

Oferta:

·         -spatiu individual de munca

·         -conditii de productie dupa standarde Swarovski

·         -toate facilitatile in vederea dezvoltarii profesionale

·         -traininguri cu Swarovski

·         -scolarizare completa de la zero

·         -posibilitate de avansare profesionala

·         -echipa tanara, dinamica, ambianta placuta

·         -remuneratie in functie de dezvoltarea profesionala

INTERVIUL (concurs intre candidati):

Se tine un scurt training ce creaza o viziune per ansablu asupra elementelor si familiilor Swarovski

Se prezinta furniturile si denumirile acestora.

Se prezinta tehnicile de productie si departamentele care vor prelua elementele pregatite pe fisele de productie.

Test fulger: Taiatura cristale, familia, marimea, montura si furnitura folosita.

Se testeaza in primul rand capacitatea de concentrare si usurinta cu care candidatii retin detalii si denumiri.

Proba practica consta in:- testarea capacitatii de retinere al denumirilor si al detaliilor.

                                       -intocmirea cate o fisa de productie pentru fiecare departament si pentru fiecare comanda.

Durata Training :3 ore

Inainte de interviu va rugam sa consultati site-ul, denumirile taiaturilor si culoriile cristalelor.

Cunostintele despre cristale, taiaturi, familii si tehnici de asamblare constituie un mare avantaj.

Descrierea Companiei: Cel mai mare producator roman de bijuterii sub licenta Swarovski. Firma impartita pe 2 nivele, 7 departamente.Înființată în 2004 marca noastra si-a creat in timp o identiatate proprie, cladita pe pasiunea noastra pentru cristale, pe ambitia de a crea modelele exact dupa dorinta clientului si pe incapatanarea de a accepta orice provocare tehnica aproape imposibila. Ne caracterizeaza simplitatea, realizata printr-o tehnica inovativa. Seriozitatea, clienti vechi si marci internationale ne recomanda.
Departamente:

  • Relatii cu clientii si Comenzi on line,
  • Contabilitate
  • Showroom
  • Lipituri,
  • Asamblaje,
  • Ciment
  • Sudura si Galvanizare,
  • Presare hotfix
  • Impachetare,
  • Vizual
  • Echipa tanara,  aparaturi moderne, ambianta placuta, creativitate si inovatie.

Perioada de proba:

-Perioada de proba este de maxim 1 luna, timp in care candidatul va trebui sa isi insuseasca toate tehnicile de lucru, sa cunoasca denumirile si tipul cristalelor si cele mai frecvente tehnici de asamblare.

-Primul salariu este de 1.400 Lei, dupa care se va renegocia in functie de rezultate.

Vezi toate locurile de muncă de la SC BROSCH & CO MARKETING SRL

Vezi toate locurile de muncă din Cluj-Napoca