RECEPTIONER pentru hotel /Italia (10 mai-10 sept. 2018)

Responsabilităţi

•      Preluarea si inregistrarea rezervarilor de la clienti

•      Primirea si cazarea clientilor

•      Intocmirea actelor necesare cazarii clientilor

•      Promovarea serviciilor oferite clientilor

•      Solutionarea eficienta a tuturor solicitarilor inregistrate

•      Medierea conflictelor si rezolvarea reclamatiilor clientilor

Cerinţe

•      Studii de calificare in domeniu

•      Experienta de minim 1 an pe un post similar

•      Cunostinte de operare pe calculator (Windows, Word, Excel)

•      Cunoasterea limbii italiene la nivel avansat si a limbii engleze la un nivel cel putin mediu

•      Aspect fizic placut, prezenta agreabila, amabilitate

•      Abilitati foarte bune de comunicare si negociere

•      Capacitate de a lua decizii rapid si eficient

•      Foarte bune abilitati de planificare si organizare

Beneficii

·         Se ofera salariu motivant

·         Oportunitatea de a lucra intr-un mediu placut

·         Se ofera cazare si masa in incinta hotelului

Vezi toate locurile de muncă de la TIMACO RECRUTING (Cluj)

Vezi toate locurile de muncă din Străinătate