Operator facturare(cunostinte MENTOR)

Candidatul ideal

Absolvent de studii medii sau superioare
Experienta minim 3 ani intr-o pozitie asemanatoare
Cunostiinte temeinice privind facturarea intr-unul din programele PC de facturare (experienta privind programul  ,WIN MENTOR OBLIGATORIU)
MS Office - nivel foarte bun
Cunostiinte temeinice privind instrumentele bancare de plata(OP, CEC, BO)
Persoana organizata, serioasa, inteligenta, punctuala, ce beneficiaza de echilibru emotional, claritate si coerenta in exprimare, dornica si capabila sa acumuleze noi informatii, cu rezistenta la stres si care are capacitatea de a lucra sustinut intr-un colectiv de oameni pastrand bune relatii inter-umane.

Descrierea jobului

Introduce in baza de date a programului comenzile primite de la Departamentul Vanzari emitand documentele de iesire a marfii prin intermediul tehnicii de calcul.
Listeaza rapoartele solicitate de catre Directorul financiar privind cifre de vanzari, stocuri, fise client, rulaje, situatia platilor la termen, etc
Monitorizeaza instrumentele bancare de plata transmise de catre clientii companiei
Colaboreaza cu gestionarii de marfa in vederea situatiei stocurilor
Se afla in permanenta legatura cu membrii Depatamentului Vanzari in scopul desfasurarii procedurilor specifice in conditii de operativitate.

Vezi toate locurile de muncă de la ECIM

Vezi toate locurile de muncă din Bacău