Operator centru frezat CNC / Inspector calitate

Candidatul ideal
- Notiuni de baza de utilizare a calculatoarelor
- Rapiditate si corectitudine in prelucrarea datelor
- Disponibilitate la program prelungit
- Rezistenta la stres si autocontrol
- Competenta profesionala si eficienta in indeplinirea sarcinilor de serviciu

Descrierea jobului
- pregateste centrul de prelucrare pentru executia pieselor conform fisei tehnologice, lista scule,dispozitive.
- executa piese individuale conform documentatiei pe masini cu comanda numerica conform graficului de productie aprobat.
- executa set-up la reperele care s-au mai fabricat.
- controleaza dimensiunile impuse de documentatie pentru piesele in lucru si completeaza inregistrarile calitatii prevazute de proceduri (raport de autocontrol, fisa tehnologica).
- raspunde de executia pieselor pe masina cu comanda numerica la parametrii ceruti in documentatie.
- raspunde de gestionarea dispozitivelor aferente reperelor executate, prin depozitare in locuri amenajate dupa ce s-a incheiat comanda.
- raspunde de calitatea pieselor executate pe masina.
- raspunde de completarea documentatiei de lucru conform instructiunilor de calitate.

Vezi toate locurile de muncă de la ECIM

Vezi toate locurile de muncă din Bacău