Lacatus mecanic

Candidat ideal

- Scoala profesionala/studii medii;

- Experienta anterioara pe post similar;

- Cunostinte de pneumatica, hidraulica, AMC-uri;

- Bune cunostinte de citire a schemelor si desenelor mecanice.

Descrierea jobului

- Executa lucrările de întreținere (planificate și accidentale), cu respectarea documentației tehnice și a instrucțiunilor de lucru;

- Executa măsurători predictive: jocuri, vibrații, geometrie, termografie, analize ulei, precizie, ultrasunete pentru detectia pierderilor de aer comprimat etc;

- Inregistreaza în SAP informațiile referitoare la lucrare, cauze, coduri de defect, etc;

- Elaboreaza raport pe schimb: predare/ primire schimb;

- Identifica lucrărilor de întreținere reactivă (atât din SAP cât și în timpul intervențiilor la mașini);

- Identifica pierderile de aer comprimat, ulei, emulsie, etc (în timpul intervențiilor la mașini).

Descrierea companiei

Schaeffler este o companie multinaţională dinamică, din domeniul tehnic, cu peste 70.000 de angajaţi în toată lumea. Succesul Schaeffler este rezultatul spiritului antreprenorial şi a perioadei lungi în care s-a aflat în proprietate privată. Sună interesant pentru tine? Ca parteneri ai celor mai mari producători de automobile, precum şi ca furnizori însemnaţi în sectoarele aerospaţial şi industrial, îţi putem oferi multiple oportunităţi de dezvoltare. În plus, avem un mediu de lucru excelent – pentru ca împreună să punem lumea în mişcare.
Înfiinţată în 2002, Schaeffler România, una dintre cele mai mari investiţii în capacităţi de producţie ale Grupului Schaeffler, produce componente de tehnică liniară pentru industria de maşini-unelte, componente pentru industria de autovehicule şi rulmenţi grei pentru diferite aplicaţii industriale şi pentru industria de energie eoliană. După o investiţie de peste 450 de milioane de Euro, o suprafaţă construită de 100.000 de metri pătraţi şi un număr de peste 4300 de angajaţi, fabrica îşi desfăşoară activitatea în 6 hale de producţie.

Vezi toate locurile de muncă de la Schaeffler Romania

Vezi toate locurile de muncă din Braşov