Expirat - Agent de turism

Anunţul nu mai este valabil

Agentia Paralela 45 - Timisoara te invita sa faci parte dintr-o echipa bine pregatita, ambitioasa si carismatica de agenti de turism & ticketing.

Candidatul ideal:

- Studii superioare - specializarea turism reprezinta un avantaj;
- Experienta minimum 3 ani;

- Experienta in utilizarea sistemelor de rezervari;
- Experienta in utilizarea sistemelor de rezervari bilete de avion (Amadeus);
- Cunostinte generale de turism, destinatii/ produse
- Limba engleza – nivel avansat;
- O alta limba de circulatie internationala reprezinta un avantaj;
- Cunostinte foarte bune de operare PC;

- O atitudine proactiva, deschisa, empatica, dorinica de dezvoltare personala.

Descrierea jobului:

- Primeşte clienţii, le analizează preferinţele şi face recomandări privind destinaţiile si caile de transport aerian si terestru;
- Atrage noi clienti persoane fizice, companii si agentii colaboratoare , revanzatoare ;
- Acorda asistenta profesionala clientilor;
- Promovează destinaţiile turistice in legatura cu zborurile alese de clienti şi propune variante turistice posibile pe baza consultării ofertelor;
- Stabileşte împreună cu clienţii destinaţia, modalitatea de transport, data şi alte detalii legate de călătorie;
- Emitere, reemitere, refund-uri bilete de avion in sistemul Amadeus
- Intocmeste documentele de calatorie/zbor necesare turistului pentru serviciile cumparate .
- Emite documentele de călătorie şi face rezervări pentru transportul / cazarea clienţilor;
- Urmareste finalizarea tranzactiei turistice si monitorizeaza gradul de satisfactie a clientilor;
- Întocmeşte documentele de încasare a plăţilor şi voucherelor pentru cărţile de credit
tranzacţionate, eliberează note de plată şi încasează contravaloarea serviciilor oferite;
- Întocmeşte şi înregistrează documentele (oferte, cereri de oferte, comenzi, copii ale voucherelor, facturi, sesizări, reclamaţii etc.) conform regulamentului agenţiei;
- Preia si redirectioneaza reclamaţiile clienţilor in vederea solutionarii acestora de catre conducere.

Vezi toate locurile de muncă de la PARALELA 45 TURISM

Vezi toate locurile de muncă din Timişoara