Pion Media

Content Editor

Pion Media

IT şi Software Development - Craiova, județul Dolj - adăugat pe 16 ianuarie

Cautam un nou coleg pentru postul de Content Editor.

Cerinte:

- abilitati bune de comunicare;
- notiuni de baza in utilizarea programelor Microsoft Office (Word, Excell, etc);
- constitute un avantaj cunoasterea notiunilor de baza SEO (pentru generarea unui continut compatibil SEO);
- constitute un avantaj cunoasterea limbajului HTML (pentru editarea si formatarea corecta a textelor);
- constituie un avantaj experienta in marketing online sau vanzari.

Candidatul ideal:

- sa fie organizat si ordonat;
- sa fie atent la detalii;
- sa fie o persoana creativa ce poate propune solutii la problemele intalnite;
- sa fie dispus sa invete si sa se adapteze la schimbari;
- sa fie punctual si capabil sa respecte termenele limita;
- experienta in vanzari constituie un avantaj.

Responsabilitati:

- actualizarea informatiilor si administrarea website-urilor existente;
- creare continutului pentru website-uri;
- raportarea problemelor intalnite pe website-uri.

Daca vrei sa lucrezi alaturi de noi, trimite-ne CV-ul la adresa de email afisata

Anunțuri recente în IT şi Software Development în Craiova, județul Dolj:

« Joburi recente în IT şi Software Development

Joburi recente în Craiova »

3q - 0.027s